SCAS & SCAA Indoor Championships 2015 - 11/04/2015

Ladies Recurve (Freestyle) - Single Portsmouth Round (Home Region)


PlcNameClubHitsGoldsTotalNotes
1Amaryllis BartonOxford Uni6028563
2Petra GinmanDitchling6031561
3Sarah RussellHertford CoA6023551
4Rachel BristowAshford Archers6023548
5Renata d'EntrecasteauxFarnham6019546
6Klara FayOxford Uni6022542
7Amelia HarperChichester6017539
8Eleonore CossadeOxford Uni6019537
9Sophie ColeChlmsfdTudorRse6019523
10Anita BailyLeaves Green6011518
11Emma FerrisHolbrook6010517
12Tania NadarajahCEDAK609515
13Ruth HassallQueenborough5911513
14Donna MillsRivernook6011502
15Sue ManganMeridian609494
16Geri BarndenCrawley6010482
17Gemma TwineSix Villages609478
18Samantha HookwayEastbourne606471
19Theressa HoldenCounty Oak605467
20Vanessa WinkworthSurrey Bowmen5511432

Did Not Shoot: Sarah Gowans, Karina Wiles

 

Ladies Barebow - Single Portsmouth Round (Home Region)


PlcNameClubHitsGoldsTotalNotes
1Ewa J. LindHampstead6017530
2Sue WrightDitchling607476
3Sarah WrightDitchling603445
4Alyson SmithHellingly594417
5Stephanie DaviesHampstead592396
6Diane PopleImperialCollege585382
7Fleur ChambersEastbourne582373
8Cecile MidrouilletAllingtonCastle582366
9Siobhan McGuireCrawley565353
10Sarah GibbsRoyal Richmond563330

 

Ladies Longbow - Single Portsmouth Round (Home Region)


PlcNameClubHitsGoldsTotalNotes
1Kathryn SartainRacketts6011467
2Liz BowyerArundown608458
3Nicola CurtisHolbrook592388
4Irene CrouchThanet586387

 

Ladies Compound Unlimited - Single Portsmouth Round (Home Region)


PlcNameClubHitsGoldsTotalNotes
1Jacki BeardDitchling5816536

Did Not Shoot: Christine Higgins

 

Gentlemen Recurve (Freestyle) - Single Portsmouth Round (Home Region)


PlcNameClubHitsGoldsTotalNotes
1Jacek PedziwiatrSouthfields6044580
2Gavin SutherlandWorthing6041576
3Ali PostoykoAbbey6032566
4Dwight HagleyRivernook6032564
5Kevin JuniperGrays Archers6030563
Philip RowberryRayleigh Town6030563
7Graeme HiggsReigate Priory6027563
8Ben GreenDitchling6030562
Peter KenderaGravesend6030562
10Iain CharlesworthArundown6031560
11Ammi DervishiDarenteford6029560
12Steve ShaxtedDarenteford6030557
13Simon EberzOxford Uni6029557
14Michael DicksFarnham6028554
15Paul StaffordBerkhamstead6024552
16Steve d'EntrecasteauxFarnham6022552
17Paul WestRayleigh Town6022550
18Peter ProbertHolbrook6020550
19Steve BowieReigate Priory6020548
20Jose GoncalvesGNAS6023547
21Marvin WattsCounty Oak6022547
Richard ParkerCrystal Palace6022547
23Ian DavieFarnham6019547
24Kevin DoswellHastings6021544(Vet)
25Stuart SartainRacketts6022543
26Steve LancasterHolbrook6018543
27Deklyn PeckhamHellingly6017542
28Alex WestSouth Oxon6018541
29Wayne MasonHillingdon AC6018539
30Brendan CerffCrawley6017539
Keith CrossCrawley6017539
32Nick LubyHampstead6030538
33Jeff SmalldridgeWarlingham6017538
John PostoykoAbbey6017538
35Gareth Thomas-PrauseBayeux6022537
36Martin ReevesHolbrook6021537
37Jess WalkerHertford CoA6020536
38Jose BolouAllingtonCastle6013529
39Peter HumphreysDitchling5922527
40Kenneth HarperChichester6023526
41Foday JawaraCrawley6010519
42Kevin LeganDitchling608519
43Gursel SakanakDarenteford6012517
44James StrudwickCrawley6014514
45Andy CherryCounty Oak6011513
46Chris HutchinsWarlingham6011512
47Paul CabrelliOld Basing6010510
48John KellyHarlequin6013508
49Alvin ScullyHillingdon AC6011507
50Alfred ShearingOld Basing609505
51Nathan CritchettHillingdon AC6013503
52Andrew JoyceHolbrook6012502
53Andrew CoveneyWarfield6011499
54Martyn BrettQueenborough6013497
55Phil HardingFarnham589494
56Marcus BraySix Villages609483
57Lloyd MitchellWorthing601481
58Chris WilliamsHillingdon AC607473
59Nathan St JohnCrawley606459
60Kim LiCrystal Palace605448
61David TomsettShipley Bowmen595437
62Trevor StrudwickCrawley596418
63Brian ClarkeShipley Bowmen585410
64Simeon KeenanHillingdon AC592395
65Gerry GossGuildford581323

Did Not Shoot: Graham Souch, Adam Sartain, Gary Bilton, Alex Smith, Bob Bone, Terry Kennard, Shamsul Hussain, Marc Carroll

 

Gentlemen Barebow - Single Portsmouth Round (Home Region)


PlcNameClubHitsGoldsTotalNotes
1Alan HolderSouthampton6022543
2Roy StanleySpelthorne6018532
3Iain CadleDitchling6015530
4Steve BaldwinEastbourne6012523(Vet)
5Doug HendrieArundown6015520
6Tommy KinsellaHampstead609490
7Charlie MaleShipley Bowmen605473
8David WrightDitchling602460
9Derek ChristieEastbourne605452

Did Not Shoot: Luke Mathews

 

Gentlemen Longbow - Single Portsmouth Round (Home Region)


PlcNameClubHitsGoldsTotalNotes
1Luke HagonLeaves Green6015504
2Tony MaherOakfield606476
3Peter KingWhiteleaf608468
4Garry GraingerHillingdon AC606444
5Ken CobbyNewhaven608441
6Paul CampionDitchling607431
7Richard HutchinsSilver Arrows605431
8Colin HindGNAS593430
9Shaun JacobsNetherhall596401
10Alan WinkworthSurrey Bowmen581374
11Jordan MooresHolbrook572296

Did Not Shoot: Chris Ellis

 

Gentlemen Compound Unlimited - Single Portsmouth Round (Home Region)


PlcNameClubHitsGoldsTotalNotes
1Gary ColeHigh Weald6045585
2Adam OutramDarenteford6044584
3James DatchlerBayeux6037577
4John FoleyRaven Field6040575
5Chris KeateHigh Weald6035575
6Matthew OwenAshford Archers6037572
7Rowan TroyDarenteford6030569
8John RaffinNoak Hill6021560
9John CavanaghRoyal Richmond6020559
10Terry MaskellHellingly6018559(Vet)
11Charles MallionMayflower6019557
12Ray ThomsonBrighton Bowmen5926557
13Mike MoseleyHolbrook608545
14Thomas RelfCrawley531406
15Liam UpfoldCrawley393314(Rtd)

Did Not Shoot: John Marchant, Jonas Serna

 

SOUTHERN COUNTIES JUNIORS

Junior Ladies Recurve (Freestyle) - Single Round (Home Region)


PlcNameClubHitsGoldsTotalNotes
1Lauren Bann (J)Rayleigh Town6022544(14 yrs)
2Emily West (J)South Oxon6018544(17 yrs)
3Natasha Crouch (J)Thanet6018534(13 yrs)
4Imogen Newby (J)Braintree6012521(10 yrs)
5Jodie Green (J)Ditchling6010521(15 yrs)
6Kiera Henderson (J)Meridian6015520(14 yrs)
7Louise Devlin (J)Oakfield6019519(17 yrs)
8Hannah Evans (J)Burleigh6013518(13 yrs)
9Hannah Grainger (J)Hillingdon AC6011495(15 yrs)
10Natasha Homer (J)Brighton Bowmen607495(15 yrs)
11Helena Milne (J)Rayleigh Town608478(15 yrs)
12Sydney Strugnell (J)Braintree604433(10 yrs)
13Sophie Garrett (J)Alton&FourMarks605432(15 yrs)
14Mia Coodye (J)Rayleigh Town590383(10 yrs)
15Lilly Duffin (J)Rayleigh Town561317(10 yrs)
16Abbie Mason (J)Hillingdon AC421183(12 yrs)

Did Not Shoot: Emilia Belshaw, Maisie Kennard

 

Junior Ladies Barebow - Single Round (Home Region)


PlcNameClubHitsGoldsTotalNotes
1Jessica Campion (J)Ditchling605408(15 yrs)

Did Not Shoot: Lucia Rogers

 

Junior Ladies Compound Unlimited - Single Round (Home Region)


PlcNameClubHitsGoldsTotalNotes
1Emily Mallion (J)Mayflower6027559(15 yrs)

Did Not Shoot: Bayley Sargeant

 

Junior Gentlemen Recurve (Freestyle) - Single Round (Home Region)


PlcNameClubHitsGoldsTotalNotes
1Ryan Holden (J)Thanet6050589(17 yrs)
2Christopher Cooper (J)Hellingly6027559(16 yrs)
3Marc Charlesworth (J)Arundown6028558(15 yrs)
4Kristian Driver (J)Talisman6020548(15 yrs)
5Oliver Gordon-Brown (J)Southfields6014536(13 yrs)
6Henry Mullock (J)Southfields6017535(13 yrs)
7Aron Maher (J)Oakfield6020521(16 yrs)
8Szymon Mickiewicz (J)Southfields609517(12 yrs)
9Alex McAuley (J)Six Villages5913512(13 yrs)
10Charlie Deeks (J)Rayleigh Town606506(14 yrs)
11Brandon Scully (J)Hillingdon AC605483(10 yrs)
12Luca Wright (J)Alton&FourMarks605454(15 yrs)
13Nathan Sutlieff (J)Holbrook583300(12 yrs)
14Joshua Bryan (J)Rayleigh Town463255(10 yrs)

Did Not Shoot: Archie Day

 

Junior Gentlemen Barebow - Single Round (Home Region)


PlcNameClubHitsGoldsTotalNotes
1Samuel Birdsall (J)Rayleigh Town606481(9 yrs)
2Horatio Ridley (J)Eastbourne608454(17 yrs)
3Dominic Peckham (J)Hellingly574344(11 yrs)

 

Junior Gentlemen Compound Unlimited - Single Round (Home Region)


PlcNameClubHitsGoldsTotalNotes
1Kai Thomas-Prause (J)Bayeux6022562(14 yrs)
2Harry Datchler (J)Bayeux6016552(14 yrs)
3James Downey (J)AimArcheryKidz608540(13 yrs)
4Nathan Thomas (J)Ditchling607539(13 yrs)
5Joe Marchant (J)Crawley606525(13 yrs)
6Alex Rowberry (J)Rayleigh Town594519(13 yrs)
7Michael Stevens (J)Talisman602515(12 yrs)
8Jack Datchler (J)Bayeux599491(13 yrs)
9George Boarer (J)AimArcheryKidz550406(10 yrs)

Did Not Shoot: Jack Legan, Oliver Bourne

 

MARRIED COUPLES - without Compound Bows

1Farnham(Renata d'Entrecasteaux, Steve d'Entrecasteaux) 1098
2Ditchling(Sue Wright, Davis Wright) 905
3Surrey Bowmen(Alan Winkworth, Vanessa Winkworth) 806

 

RECURVE COUNTY TEAMS - Single Rounds

1Kent(Ryan Holden, Peter Kendera, Ammi Dervishi) 1711
2Sussex(Gavin Sutherland, Ben Green, Petra Ginman) 1699
3Surrey(Dwight Hagley, Graeme Higgs, Michael Dicks) 1681
4Essex(Kevin Juniper, Philip Rowberry, Paul West) 1676
5Hertfords(Ali Postoyko, Paul Stafford, Sarah Russell) 1669
6Oxon(Amaryllis Barton, Simon Eberz, Emily West) 1664
7London(Jacek Pedziwiatr, Oliver Gordon-Brown, Henry Mullock) 1651
8Middlesex(Wayne Mason, Nick Luby, Roy Stanley) 1609
9Hampshire(Kristian Driver, Alan Holder, Paul Cabrelli) 1601
10Berkshire(Hannah Evans, John Kelly, Andrew Coveney) 1525

 

LONGBOW COUNTY TEAMS

1Essex(Tony Maher, Kathryn Sartain) 943
2Kent(Luke Hagon, Colin Hind) 934
3Sussex(Liz Bowyer, Ken Cobby) 899
Buckingham(Peter King) 468
Middlesex(Garry Grainger) 444
Hertfords(Richard Hutchins) 431
Cambridge(Shaun Jacobs) 401
Surrey(Alan Winkworth) 374

 

COMPOUND COUNTY TEAMS

1Sussex(Gary Cole, James Datchler) 1162
2Kent(Adam Outram, Matthew Owen) 1156
3Essex(John Raffin, Emily Mallion) 1119
4Hampshire(John Foley, Michael Stevens) 1090
Surrey(John Cavanagh) 559

 

END OF SCAS AWARDS ............................................................